Kadra programu

Koordynatorzy

Grabarczyk marzanna

Urodzona optymistka, pełna pomysłów, którymi stara się zarażać innych. Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego Filii w Białymstoku. Ukończyła studia podyplomowe: Resocjalizację w Środowisku Otwartym, Europejskie Kształcenie Dyrektorów Instytucji Społecznych oraz Studium Socjoterapii i Edukacji Twórczej. Doświadczenie zawodowe zdobyła na stażach zagranicznych w Miluzie (Francja) oraz w Darmstadt (Niemcy) i Hefacie (Niemcy). Brała udział w wielu konferencjach, gdzie prezentowała zagadnienia profilaktyczne i resocjalizacyjne, jak również uczestniczyła w pracach Zespołu Koordynacyjnego Wojewody Podlaskiego do realizacji zadań rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Na zaproszenie SOB STARE INTERNATIONAL brała udział w spotkaniu „Inne Bajki czyli Jak wychować szczęśliwe dziecko w świecie tabu i stereotypów” i współprowadziła panele: „Akceptacja dziecka w rodzinie, a akceptacja samego siebie” i „Poczucie własnej wartości”. Ukończyła również kurs kierowników wypoczynku letniego i kierowników wycieczek, dzięki którym może podróżować z dziećmi i pokazywać im piękno, historię i zabytki naszego województwa i kraju. Swoje pasje i umiejętności przekazuje kolejnym pokoleniom. Jej autorytetem pedagogicznym jest Janusz Korczak, za którym często powtarza „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

kurowska katarzyna anna

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Filii w Białymstoku Wydziału Pedagogiki i Psychologii kierunku Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza oraz Uniwersytetu w Białymstoku Studiów Podyplomowych w zakresie Resocjalizacji w Środowisku Otwartym oraz Terapii Pedagogicznej. Od 20 lat pracuje w Pogotowiu Opiekuńczym w Białymstoku jako wychowawca, a od 2008 roku także jako terapeuta pedagogiczny. W programie pełni funkcję koordynatora do spraw dokumentacji i współpracy. Dewiza życiowa to słowa Glenn Doman: „Zabawa jest nauką – nauka zabawą. Im więcej zabawy – tym więcej nauki.”

Wychowawcy Podwórkowi

BAkun Ewa

 Aktualnie studentka Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku praca socjalna. Po skończeniu licencjatu planuje obronić magistra z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Od zawsze świetnie rozumiała się z dziećmi i chce pogłębiać wiedzę na ich temat. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego. Na co dzień uśmiechnięta, pełna energii i gotowa na nowe wyzwania. Uwielbia stand-up. A  wolny czas lubi spędzać na spokojnie przy dobrej książce lub wciągającym serialu.

Bućko Aleksandra

Absolwentka studiów licencjackich z pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej.  Aktualnie kontynuuje swoją naukę na studiach magisterskich z pedagogiki na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego oraz uczestniczyła w warsztatach animacji czasu wolnego. Od kilku lat jest animatorem w Ruchu Światło – Życie w Białymstoku. Czas spędzony z dziećmi daje jej dużo radości i pozytywnej energii. Uwielbia muzykę, podróże i spontaniczność.

Czajkowska Kinga karolina

Absolwentka filologii francuskiej z angielskim oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie w Białymstoku. Absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Jej pasją są podróże oraz sztuka. Ukończyła m.in. kursy animatora zabaw dla dzieci, zabaw i tańców integracyjnych w pracy z dziećmi, malowania twarzy, iluzji w animacji oraz kurs wodzireja. Jest trenerem terapii ręki. Rozpoznawana jako osoba pełna uśmiechu i pozytywnej energii.  

Gauk Ewelina

Absolwentka studiów licencjackich  z pedagogiki resocjalizacyjnej a także magisterskich z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego, przewodnika wycieczek, animatora czasu wolnego, malowania twarzy i iluzja w animacji. Dodatkowo jest trenerem TUS oraz terapii ręki. Posiada wiele szkoleń dotyczących pracy z dziećmi takich jak: „Zastosowanie elementów Treningu Zastępowania Agresji” czy „Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne”. Aktualnie jest studentką na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz na kierunku diagnozy, wsparcia i edukacji osób ze spektrum autyzmu. W wolnym czasie lubi poznawać nowe rzeczy, czytać książki jak i grać na ukulele.  Jest osobą empatyczną, otwartą, odpowiedzialną a także kreatywną. 

korzińska Patrycja

Studentka pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie w Białymstoku. Praca z dziećmi daje jej możliwość rozwoju oraz poczucie satysfakcji. Jest osobą otwartą na nowe znajomości, nie boi się podejmowania wyzwań. Czas wolny spędza aktywnie, uwielbia podróże i dobrą książkę.

Monika Kossakowska

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku wydziału Pedagogiki i Psychologii, na kierunku pedagogika resocjalizacyjna oraz pedagogika opiekuńczo wychowawcza. W programie od 2017 roku z małą przerwą. Pracuje na osiedlu Dojlidy oraz Starosielce. Posiada certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych TUS SST, ukończyła kurs Trening Pewności Siebie oraz wiele innych, aby pomóc dzieciom zmagającym się z różnymi trudnościami. Obecnie w trakcie studium Psychoterapii dzieci i młodzieży we Wrocławiu. Jej pasją jest tenis stołowy i plecionki z makramy, którymi stara się zarazić dzieci. Wrażliwa na drugiego człowieka, otwarta, pomocna i kreatywna tak siebie opisuje.

koczewska karolina

Jest absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku wydziału Pedagogiki i Psychologii na kierunku opiekuńczo-wychowawcza oraz studiów podyplomowych Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Od 5 lat pracuję w programie głównie na osiedlu Starosielce, gdzie zostawiła swoje serce. Aktualnie koordynuje działania na tym osiedlu. Posiada certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych TUS SST oraz ukończyła kurs Trening Pewności Siebie dla dzieci dotkniętych przemocą rówieśniczą. Głównie prowadzi zajęcia o emocjach oraz zajęcia kulinarne. W wolnych chwilach lubi czytać książki i chodzić na spacery. 

konopka sylwia

Absolwentka studiów : pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, pedagogika resocjalizacyjna, edukacja i rewalidacja osób ze zpektrum autyzmu i zespołem Aspergera, animacja kultury z elementami arteterapii. Ukończyła także wiele kursów: trening umiejętności społecznych, instruktor zajęć Sensoplastyka, zaawansowany kurs instruktora teatralnego II stopnia. Od niedawna jest logopedą. Na co dzień w Programie prowadzi zajęcia teatralne oraz plastyczne z elementami arteterapii. Uważa, że praca z dzieckiem jest wielką przygodą i wyzwaniem. To ona ukształtowała jej charakter i pozwoliła zrozumieć i poznać siebie.

Pojawa Wioletta

Ukończyła Wyższą Szkołę Suwalską – Mazurską im. Jana Pawła II w Suwałkach na kierunku Pedagogika o specjalizacji praca socjalna z rewalidacją. Ukończyła kurs z quillingu, kanzashi oraz embosingu na gorąco. Jest animatorem zabaw dziecięcych oraz  początkującym facepaintinerem. Prowadzi zajęcia artystyczne i plastyczne.

Omilianowicz Aleksandra

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekunczo-wychowawcza na Uniwersytecie w Białymstoku, obecnie jest na II roku studiów magisterskich na tym samym kierunku. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego

Wodnicki Sebastian
   
Małgorzata Żeruń
Inna, dziwna i odmienna, trzy słowa którymi się opisuje. Absolwentka Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystki w Białymstoku. Ukończyła również studia podyplomowe w Uniwersytecie w Białymstoku wydziału Pedagogiki i Psychologii na kierunku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Instruktor teatru. Od 2014 r. pracuje jako wychowawca podwórkowy (z małymi przerwami). Długo szukała swojego miejsca w programie, kluczowym momentem stało się odkrycie wrażliwości na sztukę i chęć pracy z dzieckiem poprzez sztukę. Prowadzi zajęcia teatralne w projekcie pod nazwą „Podwórko Młodego Aktora”. Kocha sport, podróże i wcześniej wspomnianą sztukę. Motto życiowe: „Wolę napis „Wstęp wzbroniony” aniżeli „Wyjścia nie ma”- Stanisław Jerzy Lec.

Dane kontaktowe

Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Białymstoku

ul. Orla 6A, Białystok
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 16:00

 

Kontakt telefoniczny

  +48 782 484 553
  koordynator@wychowawcapodworkowy.pl

Od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 20:00
oraz w soboty w godz. 8:00 - 14:00

Facebook
Skip to content