Kadra programu

Koordynatorzy

Grabarczyk marzanna

Urodzona optymistka, pełna pomysłów, którymi stara się zarażać innych. Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego Filii w Białymstoku. Ukończyła studia podyplomowe: Resocjalizację w Środowisku Otwartym, Europejskie Kształcenie Dyrektorów Instytucji Społecznych oraz Studium Socjoterapii i Edukacji Twórczej. Doświadczenie zawodowe zdobyła na stażach zagranicznych w Miluzie (Francja) oraz w Darmstadt (Niemcy) i Hefacie (Niemcy). Brała udział w wielu konferencjach, gdzie prezentowała zagadnienia profilaktyczne i resocjalizacyjne, jak również uczestniczyła w pracach Zespołu Koordynacyjnego Wojewody Podlaskiego do realizacji zadań rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Na zaproszenie SOB STARE INTERNATIONAL brała udział w spotkaniu „Inne Bajki czyli Jak wychować szczęśliwe dziecko w świecie tabu i stereotypów” i współprowadziła panele: „Akceptacja dziecka w rodzinie, a akceptacja samego siebie” i „Poczucie własnej wartości”. Ukończyła również kurs kierowników wypoczynku letniego i kierowników wycieczek, dzięki którym może podróżować z dziećmi i pokazywać im piękno, historię i zabytki naszego województwa i kraju. Swoje pasje i umiejętności przekazuje kolejnym pokoleniom. Jej autorytetem pedagogicznym jest Janusz Korczak, za którym często powtarza „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

kurowska katarzyna anna

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Filii w Białymstoku Wydziału Pedagogiki i Psychologii kierunku Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza oraz Uniwersytetu w Białymstoku Studiów Podyplomowych w zakresie Resocjalizacji w Środowisku Otwartym oraz Terapii Pedagogicznej. Od 20 lat pracuje w Pogotowiu Opiekuńczym w Białymstoku jako wychowawca, a od 2008 roku także jako terapeuta pedagogiczny. W programie pełni funkcję koordynatora do spraw dokumentacji i współpracy. Dewiza życiowa to słowa Glenn Doman: „Zabawa jest nauką – nauka zabawą. Im więcej zabawy – tym więcej nauki.”

Wychowawcy Podwórkowi

Banel-Purta Gabriela

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku. Obecnie studentka kierunku Psychologia na Akademii Podlaskiej w Białymstoku. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową oraz intelektualną. Jest osobą otwartą, empatyczną i kreatywną. Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia jej dużo radości, a także daje możliwość odnalezienia w drugim człowieku tego co najlepsze. 

BAkun Ewa

 Aktualnie studentka Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku praca socjalna. Po skończeniu licencjatu planuje obronić magistra z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Od zawsze świetnie rozumiała się z dziećmi i chce pogłębiać wiedzę na ich temat. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego. Na co dzień uśmiechnięta, pełna energii i gotowa na nowe wyzwania. Uwielbia stand-up. A  wolny czas lubi spędzać na spokojnie przy dobrej książce lub wciągającym serialu.

Bućko Aleksandra

Absolwentka studiów licencjackich z pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej.  Aktualnie kontynuuje swoją naukę na studiach magisterskich z pedagogiki na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego oraz uczestniczyła w warsztatach animacji czasu wolnego. Od kilku lat jest animatorem w Ruchu Światło – Życie w Białymstoku. Czas spędzony z dziećmi daje jej dużo radości i pozytywnej energii. Uwielbia muzykę, podróże i spontaniczność.

Drągowska Barbara

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku. Obecnie studentka kierunku Psychologia na Akademii Podlaskiej w Białymstoku. Ukończyła kurs „Dyscyplina Pozytywna”, posiada doświadczenie w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową. Jej zainteresowania skupiają się na pracy z dziećmi i młodzieżą problemową.   

Gauk Ewelina

Absolwentka studiów licencjackich  z pedagogiki resocjalizacyjnej a także magisterskich z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego, przewodnika wycieczek, animatora czasu wolnego, malowania twarzy i iluzja w animacji. Dodatkowo jest trenerem TUS oraz terapii ręki. Posiada wiele szkoleń dotyczących pracy z dziećmi takich jak: „Zastosowanie elementów Treningu Zastępowania Agresji” czy „Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne”. Aktualnie jest studentką na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz na kierunku diagnozy, wsparcia i edukacji osób ze spektrum autyzmu. W wolnym czasie lubi poznawać nowe rzeczy, czytać książki jak i grać na ukulele.  Jest osobą empatyczną, otwartą, odpowiedzialną a także kreatywną. 

Godlewska Joanna

” Z zawodu – Architekt, z pasji – nauczyciel”. Absolwentka Politechniki Białostockiej na kierunku Architektura. W programie, od 2023 roku, prowadzi zajęcia z rysunku grupowe oraz indywidualnie. Aktywnie działa na Osiedlu Starosielce, rozwijając twórcze zdolności swoich wychowanków. Posiada certyfikaty ukończenia licznych kursów rysunku oraz malarstwa. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie Pedagogiczne we Wrocławiu. „Kocham ludzi, a praca z dziećmi to ciągłe wyzwania i nieustanny rozwój. W moich działaniach przybliżam świat z perspektywy pasji i zainteresowań, ale także poznaję ich wyjątkowe światy. Wspieram młodych ludzi w rozwijaniu ich talentów i zainteresowań.” Stale w ruchu, pełna energii i kreatywnych pomysłów.

Jabłonowski Szymon Marek

Klimaszewski Łukasz

korzińska Patrycja

Absolwentka studiów licencjackich z pedagogiki resocjalizacyjnej oraz magisterskich z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończyła również studia podyplomowe „Diagnoza, terapia, wsparcie i edukacja osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”. Jest osobą ambitną, która stale podnosi swoje kwalifikacje. Obecnie w trakcie studiów z zakresu Integracji Sensorycznej w Centrum SI w Warszawie. Praca z dziećmi daje jej możliwość rozwoju oraz poczucie satysfakcji. Otwarta na nowe znajomości, nie boi się podejmowania wyzwań. Czas wolny spędza aktywnie, uwielbia podróże i dobrą książkę.

koczewska karolina

Jest absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku wydziału Pedagogiki i Psychologii na kierunku opiekuńczo-wychowawcza oraz studiów podyplomowych Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Od 5 lat pracuję w programie głównie na osiedlu Starosielce, gdzie zostawiła swoje serce. Aktualnie koordynuje działania na tym osiedlu. Posiada certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych TUS SST oraz ukończyła kurs Trening Pewności Siebie dla dzieci dotkniętych przemocą rówieśniczą. Głównie prowadzi zajęcia o emocjach oraz zajęcia kulinarne. W wolnych chwilach lubi czytać książki i chodzić na spacery. 

konopka sylwia

Absolwentka studiów : pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, pedagogika resocjalizacyjna, edukacja i rewalidacja osób ze zpektrum autyzmu i zespołem Aspergera, animacja kultury z elementami arteterapii. Ukończyła także wiele kursów: trening umiejętności społecznych, instruktor zajęć Sensoplastyka, zaawansowany kurs instruktora teatralnego II stopnia. Od niedawna jest logopedą. Na co dzień w Programie prowadzi zajęcia teatralne oraz plastyczne z elementami arteterapii. Uważa, że praca z dzieckiem jest wielką przygodą i wyzwaniem. To ona ukształtowała jej charakter i pozwoliła zrozumieć i poznać siebie.

Mozalewski Kacper

Student pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej II stopnia na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończył kurs wychowawcy kolonijnego i szkolenie specjalistyczne „Mediacje rówieśnicze a zaburzenia eksternalizacyjne wśród młodzieży z tendencjami do myśli samobójczych”. Prowadzi zajęcia sportowe. Pragnie zarażać dzieci miłością do aktywności fizycznej i kreatywnego spędzania czasu wolnego. W czasie wolnym gra w planszówki, gry komputerowe i ćwiczy na siłowni.

Pojawa Wioletta

Ukończyła Wyższą Szkołę Suwalską – Mazurską im. Jana Pawła II w Suwałkach na kierunku Pedagogika o specjalizacji praca socjalna z rewalidacją. Ukończyła kurs z quillingu, kanzashi oraz embosingu na gorąco. Jest animatorem zabaw dziecięcych oraz  początkującym facepaintinerem. Prowadzi zajęcia artystyczne i plastyczne.

Omilianowicz Aleksandra

Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekunczo-wychowawcza na Uniwersytecie w Białymstoku, obecnie jest na II roku studiów magisterskich na tym samym kierunku. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego

Słomińska Paulina

Absolwentka studiów licencjackich na kierunku Pedagogika Resocjalizacyjna na wydziale Nauk o Edukacji w Białymstoku. Aktualnie kontynuuje ten sam kierunek na studiach magisterskich. Swoją drogę zawodową związaną z pracą z dziećmi odkryła na praktykach. Uwielbia dostrzegać w dzieciach to, czego inni nie chcą zobaczyć. Praca jest również jej pasją. Czas wolny przeznacza na książki, muzykę oraz fotografię. 

Targońska Emilia
Studentka drugiego roku pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Ukończyła kurs wychowawcy kolonijnego. Uwielbia spędzać czas z dziećmi i świetnie się z nimi dogaduję. Jej pasją jest również sport, który chce dzielić się z innymi i inspirować ich do aktywnego trybu życia. 
 
 
 
Tomczyk Aleksandra
Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Aktualnie kontynuuje naukę na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na studiach magisterskich. Wolny czas lubi spędzać aktywnie oraz przy grach planszowych.

 
 
Warejko Natalia
Ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna na Uniwersytecie w Białymstoku. Aktualnie kontynuuje ten sam kierunek na studiach magisterskich. Praca z dziećmi sprawia jej wielką satysfakcję i nakręca do działania. W wolnych chwilach lubi słuchać muzyki, rysować i chodzić na spacery.

 
 
Wodnicki Sebastian
Przyjacielski, zabawny, sumienny i uparty. Osoba o wielu talentach i zainteresowaniach. Ukończył studia licencjackie z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i obecnie studiuje pedagogikę resocjalizacją na Uniwersytecie w Białymstoku. Pasjonat sztuk walki (MMA) i teatru.

 
 
Wiszowata-Parfieniuk Julita
     
Małgorzata Żeruń
Inna, dziwna i odmienna, trzy słowa którymi się opisuje. Absolwentka Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystki w Białymstoku. Ukończyła również studia podyplomowe w Uniwersytecie w Białymstoku wydziału Pedagogiki i Psychologii na kierunku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Instruktor teatru. Od 2014 r. pracuje jako wychowawca podwórkowy (z małymi przerwami). Długo szukała swojego miejsca w programie, kluczowym momentem stało się odkrycie wrażliwości na sztukę i chęć pracy z dzieckiem poprzez sztukę. Prowadzi zajęcia teatralne w projekcie pod nazwą „Podwórko Młodego Aktora”. Kocha sport, podróże i wcześniej wspomnianą sztukę. Motto życiowe: „Wolę napis „Wstęp wzbroniony” aniżeli „Wyjścia nie ma”- Stanisław Jerzy Lec.

Specjaliści

Borowska Jolanta

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na kierunku aktorstwo lalkowe w Białymstoku. Ukończyła Studia Podyplomowe na Uniwersytecie w Białymstoku Wydziale Filologiczny na kierunku logopedia ogólna. Kwalifikacje pedagogiczne uzyskała w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku. Przez ponad 40 lat aktorka Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Doświadczenia zawodowe w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyła pracując w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej i Policealnym Studium Wokalno- Aktorskim „Szkoła Talentów” w Białymstoku.

Bruszewska Joanna

Absolwentka jednolitych studiów magisterskich UwB na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, specjalność- pedagogika opiekuńczo – wychowawcza; licencjat z pedagogiki resocjalizacyjnej. Ukończyła liczne kursy kwalifikacyjne i szkolenia dotyczące pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym m.in.: terapia ręki, TUS, wczesne wspomaganie. Ogólnie „wieczna studentka”, która ciągle potrzebuje zdobywać wiedzę. Do tej pory pracowała głównie w przedszkolach terapeutycznych dedykowanym dzieciom z autyzmem oraz poradni psychologiczno – pedagogicznej. Ceni sobie bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Zależy jej na prawdziwych relacjach. Jest empatyczna i otwarta na nowe. W czasie wolnym jest molem książkowym, uwielbia jazdę na rowerze, kontakt z naturą oraz podróże w nieznane.

Czajkowska Kinga karolina

Specjalista od social media – Facebook oraz strona internetowa www.wychowawcapodworkowy.pl
Absolwentka filologii francuskiej z angielskim oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Uniwersytecie w Białymstoku. Absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Wyższej Szkole Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Jej pasją są podróże oraz sztuka. Ukończyła m.in. kursy animatora zabaw dla dzieci, zabaw i tańców integracyjnych w pracy z dziećmi, malowania twarzy, iluzji w animacji oraz kurs wodzireja. Jest nauczycielem oraz terapeutą ręki. Rozpoznawana jako osoba pełna uśmiechu i pozytywnej energii.  

Kuklicz Aneta

Jest absolwentką Uniwersytetu w Białymstoku Wydziału Filologicznego kierunku Filologia Polska oraz studiów podyplomowych na tym samym Uniwersytecie na Wydziale Historyczno-Socjologicznym kierunku Historia. Ukończyła również na łódzkiej Uczelni Nauk Społecznych studia podyplomowe z zakresu Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jest w trakcie studiów podyplomowych z zakresu psychologii klinicznej. Osoba wrażliwa na potrzeby innych, starająca się znaleźć wyjście z każdej sytuacji. W jej słowniku nie ma sformułowania „niegrzeczne dziecko”. Uważa, że do każdego dziecka można trafić, tylko droga czasami jest niezwykle kręta. Powtarza za Korczakiem: „Nie ma dzieci, są ludzie”.

Melcer Marta

Psycholog.

Romańczuk Ruth Aleksandra

Specjalista od social media – Instagram.

Kreatywna, energiczna i gotowa do działania. Nie bojąca się podejmowania nowych wyzwań. Dokładna w swoim działaniu z chęcią pomocy dla młodzieży. Obecnie studentka na Dolnośląskim Uniwersytecie DSW we Wrocławiu o profilu psychologicznym. Zajmuję się prowadzeniem Instagrama. Kocha sztukę i podróże. Na codzień realizuje się w rysunku, malarstwie i psychologii. Zależy jej na rozprzestrzenieniu rozgłosu o Projekcie „Świat Nastolatka”. Uważa, że każde dziecko i nastolatek zasługuje na bezpieczeństwo i samospełnienie swoich pasji.
 
 
 

Wolontariusze

Dane kontaktowe

Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Białymstoku

ul. Orla 6A, Białystok
od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 16:00

 

Kontakt telefoniczny

  +48 782 484 553
  koordynator@wychowawcapodworkowy.pl

Od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 20:00
oraz w soboty w godz. 8:00 - 14:00

Facebook
Skip to content